How To Work With IBSng

از ویکی پارس پویش
پرش به: ناوبری, جستجو

روند کار با IBSng


به دليل امکانات فراوان و قسمت های متنوع نرم افزار IBSng، سرويس دهندگان پس از خريد این نرم افزار علاقمند به انجام سريع تنظيمات نرم افزار، مطابق با عملکرد دلخواه خود می باشند. لذا در این قسمت نحوه شروع کار با نرم افزار IBSng و مراحل گام به گام براي استفاده از سرويس های مختلف اين نرم افزار شرح داده مي شود:

محتویات


سرويس اينترنت

سرويس دهندگاني که از سرويس اينترنت برنامه IBSng استفاده مي کنند مراحل زير را پس از نصب نرم افزار تا ايجاد کاربر بايستی انجام دهند. انجام برخي از مراحل الزامي نيست و بستگي به نياز سرويس دهنده دارد :


  • مرحله اول : تعريف Charge

مرحله اول تعريف Charge ها است . همانطور که قبلا در قسمت راهنماي استفاده از نرم افزار- قسمت شارژ گفته شد یکی از نیازهای اصلی کاربران برای اتصال به شبکه، داشتن Charge می باشد. پس انجام این مرحله الزامي است. در صورتي که پهناي باند را (در مرحله 3 ) طراحي کرده ايد، Leaf هاي Send و Receive را بايستي در اين قسمت در Charge Rule ها تنظيم کنيد.

  • مرحله دوم : تعریف Group

پس از تعريف Charge و قبل از تعريف کاربر و يا توليد کارت بايستي Group در IBSng تعریف شود. پس از تعریف گروه، می بایست Charge تعريف شده در مرحله قبل را به این گروه اختصاص دهید. انجام اين مرحله الزامي است زیرا کاربران در IBSng به صورت مجزا وجود ندارند و باید حتماً عضو گروه باشند. در هنگام تعريف کاربران بايستي Group را براي آنها تنظيم کنيد.

مرحله سوم : تعريف RAS

یکی دیگر از شرایط الزامی و اولیه برای اتصال کاربران تعریف RAS می باشد.


مرحله چهارم : Bandwidth Manager

در صورتی که سرويس دهنده قصد کنترل پهناي باند مصرفی کاربران توسط IBS و ارائه سرويس هاي مختلف را داشته باشد، بایستي درخت کنترل پهناي باند را طراحی کند. کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با طراحي درخت پهناي باند.

مرحله پنجم : تعريف IPPool

تنظيم اين قسمت در ابتدای کار الزامي نیست و فقط در صورتي که سرويس دهنده قصد داشته باشد که Ras ، از محدودهُ مشخص IP ، به کاربران IP آدرس اختصاص دهد، بايستي ابتدا در اين قسمت IPPool یا IPPoolها را تعريف کند.کسب اطلاعات بيشتر در ارتباط با تعريف IPPool ها.

مرحله ششم : تعریف ISP

اگر کاربران متعلق به ISP های مختلف هستند، تعريف ISP در اين مرحله الزامي است. در غير اين صورت کليه کاربراني که تعريف مي کنيد به صورت پیش فرض در Mailn ISP قرار مي گيرند.


  • مرحله هفتم : تعریف کاربران

مرحله آخر Add User است.

پس از ایجاد کاربران، اگر کاربران dial up باشند، ليست آنها براي ارسال به چاپخانه را مي توانيد در قسمت Add User Saves از منوی User دریافت کنيد.

نکته:

گزینه هایی که دارای مربع آبی هستند 3 مرحلهَ اصلی ایجاد یک سرویس را تشکیل می دهند.


برای آشنایی با طرز تعریف سرویس های مختلف در IBSng می توانید به قسمت طریقه تعریف چند سرویس در نرم افزار مراجعه نمایید.

سرویس VoIP

مرحله اول : تعريف RAS
یکی از شرایط الزامی و اولیه برای اتصال کاربران تعریف RAS می باشد.


مرحله دوم : تعريف Prefix Group
خصوصياتِ مشترک به منظور محاسبهُ هزینهُ ارتباط تلفنی کاربر، در ابتدا در گروه Prefix ها طبق راهنما تنظيم می گردد. انجام اين مرحله الزامي است.


مرحله سوم : تعريف تعرفه قیمت ها VoIP Tariff
در این مرحله یک تعرفهُ VoIP ایجاد می شود. همانطور که قبلا گفته شد هر تعرفه شامل Prefix ها و يا ليست قيمت ها است. بنابراین پس از ایجاد تعرفه بايستي Prefix ها در آن اضافه گردد و يا Prefix ها از طریق يک فايل با فرمت CSV در برنامه Upload گردد.


مرحله چهارم : تعريف Charge
انجام اين مرحله الزامي است. مواردي که در Charge براي سرويس VoIP حتما بايستي تنظیم شود VoIP Tariff و Instance Type مي باشد.


مرحله پنجم : تعریف Group
پس از تعريف Charge و قبل از تعريف Pin code و يا توليد کارت بايستي Group تعریف شود ، و Charge تعريف شده در مرحله قبل را در آن تنظيم کنید. انجام اين مرحله الزامي است.

مرحله ششم : تعریف ISP
اگر کاربران متعلق به ISP های مختلف هستند، تعريف ISP در اين مرحله الزامي است. در غير اين صورت کليه کاربراني که تعريف مي کنيد به صورت پیش فرض در ISP Main قرار مي گيرند.


مرحله هفتم : تعریف کاربران

مرحله آخر ایجاد PIN COD یا کارت تلفن است. پس از ایجاد Pin ها، ليست آنها براي ارسال به چاپخانه را مي توانيد در قسمت Add User Saves از منوی User دریافت کنيد.

ابزارهای شخصی

گویش‌ها
فضاهای نام
عملکردها
گشتن
جعبه‌ابزار