IBSng ReleaseNotes B1.34 Farsi

از ویکی پارس پویش
پرش به: ناوبری, جستجو

محتویات

امکانات جدید نسخه B1.34

معرفی

نزدیك به یک سال است كه از ارائه نسخه B1.33 نرم افزار IBSng II می گذرد، و هم اکنون نسخه B1.34 این نرم‌افزار آماده نصب و راه‌اندازی می‌باشد. این نسخه با هدف پایداری بیشتر و كارائی بالاتر توسعه یافته است. آمارها این كارائی بهتر و استفاده بیشتر از یك CPU برای مقیاس پذیری را نشان داده است. در این نسخه امكانات زیادی ارائه شده است كه تعداد زیادی از آنها امكانات جدیدی هستند كه نرم‌افزار IBSng II را رشد داده، و گسترده كرده است، و قسمتی نیز مربوط به برطرف كردن Bug های نسخه‌های قلبی می باشد. حداقل نیازمندی های نرم افزاری برای این نسخه Python 2.6، پایگاه داده ها PostgreSQL 8.4 و PHP 5.2 می باشد. درحال حاضر ما بصورت جدی در حال توسعه نسخه B1.35 هستیم، كه این نسخه دارای :

 • URL Filtering
 • پشتیبانی بهتر از LDAP
 • امكانات پیشرفته تر سامانه VOIP Routing
 • زیر سیستم Firewall پیشرفته‌تر
 • فیلد های قابل تعریف

و خیلی از امكانات جدید دیگر می باشد.

شرکت پارس پویش بزودی نسخه جدیدی از Plux(Parspooyesh Linux Distribution) را عرضه خواهد کرد که مستقیماً از روی USB Dongle بوت خواهد شد و دیگر نیازی به نصب سیستم عامل وجود ندارد و پروسه نصب را بطور کلی حذف خواهد کرد.


امكانات جدید

زیرسیستم Web Analyzer جدید

سامانه Web Analyzer زیر سیستمی است كه سایت هایی كه كاربران بازدید كرده اند را، شناسائی كرده و ذخیره می كند. زیر سیستم Web Analyzer جدید، با استفاده از Sniff كردن شبكه ، سایت هایی كه كاربران بازدید كرده اند را، شناسائی می كند . این روش جدید سامانه Web Analyzer وابستگی به سرورهای web proxy را حذف می کند. این زیر سیستم جدید، سریع تر و قابل اطمینان تر از زیرسیستم قبلی می باشد، و همچنین اطلاعات آن از پایگاه داده IBSng II مجزا شده است . بدین ترتیب روال پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات نرم افزار IBSng II آسان و راحت از قبل انجام می شود. همچنین این سامانه به جای استفاده از وب سرویس API ، برای حذف بار CPU ، مستقیماً به خود پایگاه داده وصل می شود.


زیر سیستم Firewall

زیر سیستم Firewall، قوانین فیلتر كردن و محدود كردن دسترسی كاربران به یكسری سایت های خاص را، برای كاربران اینترنت مشخص می كند . این قوانین برای آیتم های متفاوتی همانند، IP آدرس مقصد (Destination IP) ، پرتکل (tcp/udp/icmp)، پورت های مبداء و مقصد (tcp & udp)، قابل تنظیم شدن است .


جستجوی كاربران Expire شده

این امكان برای سرویس دهنده گان ADSL می تواند مفید باشد . سرویس دهندگان بدین ترتیب می توانند كاربرانی كه تاریخ اعتبار آنها به اتمام رسیده است را، جهت جلوگیری از پرداخت هزینه پورت به مخابرات، جستجو كرده و در صورت عدم پرداخت مجدد هزینه سرویس برای دوره جدید، جمع آوری كنند. صفحه جدید جستجوی كاربران، امكان جستجوی كاربرانی كه دریك تاریخ مشخص، اعتبار آنها به اتمام رسیده است را، فراهم آورده است . این قسمت كلیه مدل های تاریخ های انقضاء‌ زیر را جستجو می كند:

 • Absolute Expiration Date
 • Relative Expiration Date
 • Expiration From Creation Date
 • Expiration From Renew
 • Expiration From Real First Login
 • Monthly Expiration Date

همچنین در گزارشات مدیریتی صفحه اول IBSng II، می توانید لیست كاربرانی كه قدیمی ترین تاریخ انقضاء را دارند، و یا از 7 روز پیش اعتبار آنها به پایان رسیده است را، مشاهده كنید.

Search-exp.png


محدودیت دوره ای هفتگی

این امكان برای اعمال محدودیت های زمانی و حجمی هفتگی استفاده می شود. این قابلیت برای سازمان ها، ارگان ها و دانشگاهائی مفید می باشد كه قصد دارند برای پرسنل مجموعه خود محدودیت های هفتگی اعمال كنند. بدین ترتیب مقدار زمان ویا حجم مشخص شده، در ابتدای هر هفته Reset می شود. تنظیم این محدودیت برای بیشتر از یك هفته نیز امكان پذیر است.

Periodic-week.png

پشتیبانی از بانك های ملی و ملت برای پرداخت Online

از این به بعد IBSng II ، به غیراز بانك های پارسیان، اقتصاد نوین و سامان ، از بانك های ملی و ملت نیز برای پرداخت آنلاین پشتیبانی می كند.

انقضاء اعتبار مشترك از زمان Renew شدن

مدل جدید تاریخ انقضاء کاربر از نوع تاریخ وابسته می باشد، كه از زمان ساخت كاربر و یا زمان Renew شدن آن تنظیم می شود. این مشخصه را كاربر می تواند از گروه خود به ارث ببرد . به عنوان نمونه كاربرانی كه آیتم Expiration Date From Renew برای آنها 1 ماه تنظیم شده باشد، پس از پایان اعتبار حساب، از هر تاریخی كه حساب خود را شارژ كنند و Renew شوند، تا 1 ماه پس از آن تاریخ اعتبار خواهند داشت. به عنوان نمونه در صورتی كه كاربر در تاریخ 05/05/1389 ساخته شده باشد، و Expiration Date From Renew برای این كاربر “1 Jalali Month” تنظیم شده باشد، حساب این مشترك تا تاریخ 05/04/1389 اعتبار دارد. درصورتی كه همین مشترك در تاریخ 10/04/1389 مبلغ سرویس را برای ماه جدید پرداخت كند، و در همان تاریخ Renew شود، تاریخ انقضاء اعتبار حساب، او تا تاریخ 10/05/1389 تمدید خواهد شد.


Periodic-week.png

تاریخ انقضاء‌ اعتبار ماهیانه

این آیتم یك فرم جدید از تاریخ انقضاء اعتبار كاربر می باشد. در صورتی كه این گزینه برای مشترک تنظیم شده باشد، همیشه اعتبار حساب كاربر در یك روز خاص از ماه به اتمام می رسد. به عنوان نمونه در صورتی كه Monthly Expiation Date برای كاربر “ Day l0 of Jalali” تنظیم شده باشد اعتبار این حساب در روز 10 هرماه به اتمام می رسد.

Exp-date-monthly.png

اضافه كردن IP آدرس به سرویس مدیریت پهنای باند

در این امکان جدید می توان به IP آدرس مقصدهای خاص، یك پهنای باند مشخص اختصاص داد. این امكان زمانی مفید است كه برای سرورهای مختلف قرار است سیاست های متفاوت جهت Shaping پهنای باند اعمال شود. این امكان در حال حاضر در قسمت مشخصات برگ های پهنای باند طراحی شده است ، بدین ترتیب می توانید میزان مصرف پهنای باند كاربران را زمانی كه قصد اتصال به یك IP مشخص را دارند نیز، تعیین كنید. به عنوان نمونه اگر برای كاربری سرعت مصرف پهنای باند Send و Receive ، 128 kbit مشخص شده است، همین كاربر می تواند با پهنای باند بالاتر، با سرعت 2Mbit به سرورهای Web داخلی، به محدوده IP آدرس های 192.168.1.0/29 متصل شود.

Ip-bw.png

امكان جدید یكپارچه با Asterisk

پشتیبانی از DID

پشتیبانی از DID در Asterisk این امكان را می دهد، كه بتوان در بسته نرم افزاری VoIP ،‌IBSng II، شماره تماس های داخلی مستقیم تعریف كرد. بدین ترتیب شما قادر خواهید بود یك یا بیشتر از یك شماره DID، و یك شماره بین المللی را برای هر كاربر در این قسمت تنظیم كنید. زمانی كه شماره DID شماره گیری می شود، این تماس یا به سمت VoIP Carrier براساس VoIP Routing Profile كه برای كاربر تنظیم شده است ، هدایت می شود، و یا سمت آدرس مستقیم مقصدی كه تماس DID باشد، فرستاده می شود. میزان شارژ كردن تماس های DID در قوانین IBSng II، قسمت charge طراحی شده است. همچنین این امكان وجود دارد كه هركاربر در IBSng II، بیش از یك شماره DID داشته باشد، و یا به كاربر یك محدوده از DID ها را اختصاص داد. مثلاًٌ 841100[0-9]

DID.png

سرویس Call Back

از این به بعد سیستم كارت های پیش پرداخت شده Asterisk، سرویس Call Back را نیز پشتیبانی می كند .در Tab، VoIP اطلاعات كاربر، می توانید مشخصه های سرویس Call Back را تنظیم كنید. اعتبار كاربر براساس تماس Call Back و تماس های خروجی به صورت جداگانه شارژ می شود.


Call-back1.png
Call-back2.png


امكانات پیشرفته تر صدور پیش فاكتور و فاكتور

در نرم افزار IBSng II این امكان وجود دارد كه برای مشتركین با توجه به سرویسی كه درخواست می دهند، پیش فاكتور صادر می شود. پس از ارسال پیش فاكتور و پرداخت مشتری كه می تواند به یكی از روشهای پرداخت مستقیم ازطریق بانك، پرداخت آنلاین، و پرداخت از طریق كارتهای Voucher باشد، سرویس درخواست داده شده به اكانت مشترک اضافه می شود. به نسخه جدید نرم افزار IBSng II، امكانات جدید و پیشرفته ای در ارتباط با سامانه صدور فاكتور و پیش فاكتور اضافه شده است. تا قبل از این نسخه ، این امكان تنها برای تمدید سرویس، یا اضافه كردن مشترك جدید قابل استفاده بود. ولی از این نسخه نرم افزار IBSng II ، مشتركین می توانند قبل از پایان دوره فعلی، سرویس خود را برای دوره بعدی هم انتخاب كنند.


Renew with Next Group

این امكان می تواند با توجه به سرویس جدید درخواستی مشترك ، گروه او را تغییر دهد. با تركیب امكانات جدید صدور پیش فاكتور و پرداخت آنلاین، مشتركین می توانند سرویس خود را برای دوره بعدی تغییر دهند. بدین ترتیب كه مشترکین می توانند پس از دریافت پیش فاكتور، از طریق پانل خود، پیش فاكتور مورد نظر را انتخاب كرده، و از طریق کارت های Voucher و یا به صورت آنلاین پرداخت كنند.

Renew-next-group.png


پرداخت آنلاین و پرداخت از طریق کارت های Voucher

کاربران می توانند برای پرداخت پیش فاکتور و یا بدهی های خود از طریق آنلاین و یا کارت های Voucher ، از پانل خود استفاده کنند.


Online-voucher.png

توزیع سرورهای IBSng II

با این امكان ویژه، مدیران سیستم قادر خواهند بود در صورت ترافیك بالا، كاربران مراكز مختلف را بر روی سرورهای مجزای IBSng II توزیع كنند. علاوه بر failover radius dispatcher كه قبلاً در نرم افزار IBSng II توسعه یافته بود،‌ در حال حاضر می توان، بار ترافیك اطلاعات سیستم را بر روی چند سرور متعادل كرد . Load balancing dispatcher ، به طور اتوماتیك، در مورد اینكه كدام User بر روی كدام سرور فعال است، و درخواست های او به سمت كدام سرور بایستی ارسال شود، تصمیم گیری می كند. علاوه بر این، می تواند درخواست های ناموفق را برای چند دقیقه Cache كند. آمارها نشان می دهد كه برخی از سرویس دهندگان سرورهای broadband(ADSL/Wireless) بیش از 90% ، درخواست های ناموفق برای اتصال داشته اند. كه یكی از دلایل آن می تواند این باشد كه این مشتركین Username و یا Password را در مدم تنظیم می كنند، بدین ترتیب پس از اتمام حساب مشترک، مدم برای اتصال به شبكه مرتباً تلاش می كند، كه این باعث می شود بار زیادی از گزارش اتصالات در پایگاه داده نرم افزار ثبت شود. Cache كردن درخواست های ناموفق از سنگین شدن بار سرور IBSng II جلوگیری می كند. همچنین عملكرد كارائی سرورهای IBSng II، نسبت به نسخه های قبلی بهتر شده است، بدین منظور كه می تواند بار بیشتری را تحمل كند.

Load-balancing.png


اندازه گیری میزان قوی بودن رمز عبور

مدیران سیستم و یا كاربران، پس از وارد كردن password ، می توانند از طریق یك نوار گرافیكی میزان قوی بودن password را مشاهده كنند. پیشنهاد می شود كه رمز عبورهای، با درجه حداقل GOOD را انتخاب كنید.

Password-str.png


جلوگیری از حمله password های نامعتبر

به دلیل محبوبیت نرم افزار IBSng II، ابزارهایی توسط هكرها جهت حمله Password ها به صفحه Login نرم افزار IBSng II طراحی شده است. زیر سیستم Brute Face attack blacker، قادر است از حمله های Password Guessing را جلوگیری كند. بدین ترتیب كه در صورتی كه تلاش برای چند اتصالات مكرر در یك بازه زمانی كوتاه ناموفق باشد، درخواست های بعدی به سرعت بلاكه شده و پذیرفته نمی شوند. این تكنیك اثر ابزارهای این حملات را خنثی می كند.

Brust-pass.png

نمایش پیغام كلی عدم شناسایی username و password كاربر

تا قبل از این نسخه از نرم افزار IBSng II، در صورتی كه كاربر username ویا password را اشتباه وارد می كرد، در پیغام نمایش داده شده، مشخص بود كه كدامیك از username ویا password اشتباه است . جهت برقراری امنیت بیشتر، پیغام عمومی "Username or Password is incorrect" نمایش داده می شود. بدین ترتیب مشخص نیست كه كدامیك اشتباه وارد شده است.


استخر IP برای Load balancing

این قابلیت برای مراكزی كاربرد دارد كه بیش از یك لینك اینترنت دارند، و قصد دارند بار مصرف كاربران را روی این لینك ها متعادل كنند. این امكان به صورت اتوماتیك با توجه به حجم مصرف اینترنت هر لینك، كاربران را بر روی آن ها تقسیم بندی می كند. همچنین می تواند بین NAT Server و Web Cache نیز تعادل برقرار كند. برای برقراری این تعادل 2 استراتژی وجود دارد:

1. Distributive

در این استراتژی كاربران براساس درصد IP- Pool كه مشخص شده است پخش می شوند.


2. Fill First

در این استراتژی ابتدا IP Pool كه بالاترین درصد را دارد پر می شود، و سپس IP Pool بعدی . از این سناریو زمانی استفاده می شود كه یك لینك خاص بایستی زمانی استفاده شود كه اولین لینك به اندازه كافی ترافیك داشته باشد.


Load-balancing-ippool.png

MPI Support

این امکان مربوط به استفاده از چند CPU و یا Server برای سرویس IBSng II می باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات، توضیحات انگلیسی در آدرس زیر مطالعه شود:

http://parspooyesh.com/wiki/index.php?title=IBSng_ReleaseNotes_B1.34#MPI_Support

MPI.png


امکانات ارتقاء دهنده نسخه B1.34

بهینه شدن Radius Server

Radius Server بسیار بهینه تر از قبل کار می کند. به نحوی كه می تواند packet های Radius را بهتر از قبل اداره كند. آزمایشات نشان داده است كه، 30% میزان استفاده CPU با این بهینه سازی كاهش پیدا کرده است.

ایجاد اتوماتیكISP در import كردن كاربران

در این نسخه از نرم افزار، ISP هائی كه در فایل Input وجود دارند، و در سیستم ایجاد نشده اند، به صورت اتوماتیك در نرم افزار IBSng II ساخته می شوند. این امكان، انتقال كاربران از سیستم های Accounting های دیگر را، كه ISP مجازی ( نماینده یا زیر مجموعه ) دارند، آسان می كند.


تنظیم سطح دسترسی های یك admin برای admin دیگر

با این امكان جدید می توان كلیه سطح دسترسی های یك admin را، برای admin دیگر كه از نظر سطح دسترسی با هم یکسان هستند، كپی كرد. این امكان برای سرویس دهندگانی كه اپراتورهای زیادی برای كار با IBSng II دارند می تواند مفید باشد


لینك وضعیت Online كاربر، در صفحه User Information

لینك به صفحه كاربران آنلاین، در صفحه اصلی اطلاعات كاربر اضافه شده است . بدین ترتیب از طریق این لینک جدید می توان اطلاعات اتصال كاربر را، در صورت آنلاین بودن كاربر، مشاهده كرد، و یا از همین قسمت می توان كاربر را Kill كرد. ( اتصال كاربر را قطع كرد)


Userinfo-online.png


كنسول گزارشات اتصال

در نسخه های قبلی نرم افزار IBSng II، كاربران ناشناخته، که برای اتصال به شبکه تلاش می کردند را، به کلیه ISP ها نمایش می داد. از این نسخه، برای افزایش امنیت، كاربران ناشناخته را، فقط به ISP اصلی نشان می دهد.


اتصال ناموفق و پرتكل MSCHAPv2

اتصال ناموفق با پرتكل MSCHAPv2 سازگار شده است. برای كسب اطلاعات بیشتر در مورد اتصالات ناموفق، قسمت Failed Login Username را مشاهده كنید.


نمایش گراف مصرف پهنای باند در پانل كاربران

از این به بعد كاربران online می توانند گراف آنلاین مصرف پهنای باند را، ‌در صفحه اول پانل مخصوص خود مشاهده كنند.

Bwgraph-users.png


Assign Route و Assign IP

در نسخه جدید Assign IP ، زمانی که قرار است یک محدوده IP به کاربر اختصاص داده شود، اختیاری است.


آمار مصرف پهنای باندهر Node

از این به بعد با كلید برروی هر node، می توانید میزان مصرف پهنای باند، و تعداد packet های رد شده از آن node را مشاهده کنید.

Node-bw.png


یكسان سازی اتوماتیك گروه كاربران در IBSng II و LDAP

تا این نسخه از نرم افزار IBSng II، گروه هایی كه از LDAP در IBSng II وارد می شدند، در صورتی كه در Active Directory تغییری بر روی کاربران انجام می گرفت، این تغییر در IBSng II اعمال نمی شد. به عنوان نمونه در صورتی که گروه کاربر در Active Directory تغییر می کرد، این تغییر گروه بایستی به صورت مجزا در IBSng II هم انجام می گرفت. از این نسخه از نرم افزار، تغییرات گروهی كه در LDAP انجام می شود، به طور اتوماتیك در IBSng II، یكسان سازی می شود.

امكان جدید پرداخت آنلاین

تبدیل واحدهای پول

این قابلیت برای تبدیل واحدهای پول استفاده می شود. به عنوان مثال در صورتی كه واحد پول كاربران IBSng II براساس تومان تعریف می شود، و واحد پول بانك به ریال است، برای تبدیل این واحدهای پول به یکدیگر از این امکان استفاده می شود. بدین ترتیب كه 2 فرمول طراحی شده است، كه مبلغ پیشنهادی IBSng II برای پرداخت، و مبلغی كه ازطریق آنلاین پرداخت می شود را، به یکدیگر تبدیل می كند، و یا می تواند به پرداخت آنلاین یك مبلغ مشخصی اضافه كند.


Money-change.png


Kick Failed User

روال معمول درنرم افزار IBSng II به اینصورت است که، به كاربران پس از به اتمام رسیدن حساب اعتبارآنها، اجازه داده می شود ازطریق سایت شركت، برای دوره جدید پرداخت آنلاین داشته باشند. برای اینكه كاربر بتواند پرداخت آنلاین داشته باشد، یك IP خاص به كاربر اختصاص داده می شود، كه کاربر با اینIP فقط می تواند به سیستم بانك متصل شود. بعد از پرداخت، كاربر بایستی اتصال را قطع و مجدداً متصل شود. تا بتواند از سرویس جدید شارژ شده، استفاده كند. در این نسخه، به جای اعلان به مشترك برای قطع و وصل مجدد اتصال، IBSng II به صورت اتوماتیك پس از پرداخت آنلاین، اتصال را قطع می كند تا كاربر مجدداً وصل شود.


امكانات پیشرفته تر اطلاع رسانی به كاربر

متغیرهای جدید

متغیر های جدیدی كه می توان در قسمت قالب پیغام اضافه كرد:

 • $paid_amount

این متغیر فقط در قسمت قانون های پرداخت آنلاین قابل دسترسی می باشد، و نشانده مبلغی است كه كاربر پرداخت كرده است.

 • $exp_date

تاریخ انقضاء اعتبار حساب كاربر ( تاریخ میلادی )

 • $jalali_exp_date

تاریخ انقضاء اعتبار حساب كاربر ( تاریخ شمسی )

 • $did_num

شماره DID كاربر

 • $did_dest

شماره DID مقصد كاربر

آگاه كردن كاربر از موفق بودن پرداخت آنلاین / ارسال پیام تبریك سالروز تولد

انواع مدل های اطلاع رسانی برای این منظور طراحی شده اند، تا سیستم تصمیم گیری كند که کاربر در هر موقعیت، چگونه بایستی اطلاع رسانی شود. تا قبل از این نسخه از نرم افزار IBSng II، فقط تاریخ انقضاء اعتبار كابر، و مقدار اعتبار باقی مانده، به او اطلاع داده می شد. از این نسخه از نرم افزار IBSng II، دو مدل اطلاع رسانی جدید به این قالب ها اضافه شده است. 1. به كاربر از طریق E-mail ویا SMS اطلاع داده می شود كه پرداخت آنلاین با موفقیت انجام شده است. 2. ارسال پیام تبریك سالروز تولد برای کاربر.


امكان پیشرفته تر Extra Charge

در نسخه های قبلی نرم افزار IBSng II، حساب هایی كه روز 31 تمدید می شدند، در صورتی كه ماه بعدی 30 روزه بود، برای شارژ مجدد مشكل داشتند. این مشكل در نسخه جدید این نرم افزار برطرف شده است.


تنظیم تعداد شماره های بیشتر در Fast Dials

تنظیم تعداد شماره ها در Fast Dials از 10 شماره به 20 شماره افزایش پیدا كرده است.

Fastdial.png


نمایش تعداد كاربران در لیست گروه ها

از این نسخه از نرم افزار IBSng II، این امكان وجود دارد كه می توان تعداد كاربران هر گروه را در لیست گروه ها مشاهده كرد. در صورتی كه حجم پایگاه داده زیاد باشد، جواب این درخواست و یافتن تعداد کاربران هر گروه زمان براست. به همین دلیل آیكن fetch برای این منظور طراحی شده است، كه فقط زمانی كه كاربر سیستم این گزارش را نیاز دارد، با کلیک بر روی این لینک، تعداد کاربران هر گروه نمایش داده شود.

Group-usercount.png


جستجوی كاربران حذف شده

این امكان در نسخه جدید نرم افزار IBSng II وجود دارد كه می توان در گزارش Credit Change، كاربرانی كه از سیستم حذف شده اند را به همراه شناسه کاربر و اپراتوری كه كاربر را حذف كرده است مشاهده كرد.


امكانات پیشرفته تردر گزارش Connection Log

Before/After credit

این امكان به نسخه جدید اضافه شده است كه می توان در گزارشConnection log مقدار اعتبار كاربران را قبل و بعد از اتصال مشاهده كرد. این امکان برای مشاهده چگونگی كسر اعتبار كاربر مفید است.


Group Tab

یك Tab جدید به صفحه مشاهده Connection log ها اضافه شده است، كه به اپراتورها اجازه می دهد كه گزارش اتصالات یك گروه خاص از كاربران را مشاهده كنند. این قابلیت می تواند برای محاسبه كل اعتبار استفاده شده، استفاده در زمان اتصال، و یا مصرف Carrier ها در گروه های خاص استفاده شود.


امكانات پیشرفته ترگزارش مدیریتی

به گزارش Management Summary چند آیتم اضافه شده است كه عبارتند از :


گزارش مصرف Carrier مقصدهای مشخص

این گزارش برای مشاهده میزان اعتبار استفاده شده Carrier ها برای مقصدهای متفاوت استفاده می شود. به عنوان نمونه می تواند محاسبه كند كه چه مقدار از اعتبار هر Carrierاستفاده شده است، ویا هركدام از گروه ها و یا Reseller ها چقدر مصرف Carrier داشته اند.


VoIP Provider Included Object

به مدیران این امكان را می دهد تا مشاهده كنند كه چه میزان از اعتبار، مدت زمان و Carrier كاربر برای هر Carrier مصرف شده است.


Exclude ISP Mapped users filter

در صورت تمایل به کسب اطلاعات، توضیحات انگلیسی در آدرس زیر مطالعه شود:

http://parspooyesh.com/wiki/index.php?title=IBSng_ReleaseNotes_B1.34#Exclude_ISP_Mapped_users_filter


Cisco VoIP Kill by RSH and POD

این امکان مربوط به قطع اتصال کاربران VoIP بر روی Ras Cisco می باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات، توضیحات انگلیسی در آدرس زیر مطالعه شود:

http://parspooyesh.com/wiki/index.php?title=IBSng_ReleaseNotes_B1.34#Cisco_VoIP_Kill_by_RSH_and_POD


امكانات پیشرفته تر Quintum Tenor 2G Ras enhancements

در صورت تمایل به کسب اطلاعات، توضیحات انگلیسی در آدرس زیر مطالعه شود:

http://parspooyesh.com/wiki/index.php?title=IBSng_ReleaseNotes_B1.34#Quintum_Tenor_2G_Ras_enhancements


امكانات پیشرفته تر سرویس IN

این امکان مربوط به شناسایی کاربران سرویس هوشمند می باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات، توضیحات انگلیسی در آدرس زیر مطالعه شود

http://parspooyesh.com/wiki/index.php?title=IBSng_ReleaseNotes_B1.34#IN_Service_Enhancements
ابزارهای شخصی

گویش‌ها
فضاهای نام
عملکردها
گشتن
جعبه‌ابزار